Home » Vaimse vastupidavuse tööriistakast

Vaimse vastupidavuse tööriistakast

Soorituspsühholoogia salarelv – vaimne vastupidavus

Tihti arvatakse, et inimese vaimne tugevus on sünniga kaasa antud ja kui sul seda pole, siis polegi midagi teha. Spordipsühholoogias aga teatakse, et nii, nagu treenitakse lihaseid, muskleid, kiirust, täpsust, saab treenida ka tähelepanu, emotsioonidele reageerimist, stressi juhtimist. Ehk siis

vaimne vastupidavus on treenitav nagu muskel. Selleks, et seda arendada ja mentaalselt tugev olla, on oluline alustada väkeste sammudega. Vaimse vastupidavuse treeninguga toetad, et:

a) saaksid tulla toime pingelise ajaga,
b) hakata end ette valmistama tuleviku väljakutseteks – mis kindlasti tulevad, kui oled treener, juht, sportlane, kellel on suuremad ja väiksemad sihid.

Inspireerituna koroona-ajast, panin kokku oma mõtted, kogemused ja soovituse üheks terviklikuks vaimse vastupidavuse tööriistakastiks, et toetada just neid, kes ühel või teisel viisil on esirinnas, kellelt oodatakse või kes ise ootavad endalt maksimumpanust ka siis, kui nende enda stressitase on varasemast oluliselt kõrgemal ja oluliselt pikemat aega. Tööriistade seas on tegevusi, mis on seotud teadveloleku ehk mindfulnessiga, coachinguga, spordipsühholoogiliste oskustega ja veidi sekka ebamugavustsoonist väljaviivaid mõtteid. 

Lae vastupidavuse tööriistakast alla, prindi enda töölaua juurde või pane mobiili taustapildiks. Jaga ka oma Instagrami storys, et meenutada teistele, et vastupidavus on treenitav ja see treening võib igaühele erinev välja näha. Viita ka @vaimnetreening.

Viimane, tühi veerg on selleks, et saaksid lisada oma parimad praktikad.

Vaimne vastupidavus on osa psühholoogiliste oskuste arendamisest. Kasvava eesmärgiga on oluline arendada ja õppida juurde ning praktiseerida aktiivselt ka oma vaimseid oskusi. Lingitud postitusest saad teada, mis need täpsemalt on ja kust alustada.

Vaimse vastupidavuse workshop

Olen kokku pannud ja läbi viinud vastupidavuse koolituse, workshopi, mida saab kasutada iseseisva koolitusena oma meeskonnas. Parima tulemuse saab siis, kui lisada koolitusele individuaalne coaching ja asutusesisene praktiline sekkumine. “Stressi juhtimine ja vastupidavuse kujundamine” on 4 akadeemilise tunnine workshop, kus treenerid, meditsiinitöötajad ja sportlased saavad parema ülevaate, mis aju ja kehaga toimub ning millised on kohe kasutatavad tehnikad stressi maandamiseks ja enda vaimse heaolutunde treenimiseks. Sellest workshopist koorus välja ka allolev tööriistakast, kus on välja toodud tehnikate märksõnad, olulised küsimused, ebamugavuse-väljakutsed ja ka lahter iseenda kasutusel olevate tegevuste märkamiseks (sest märkamine on kõige alus). Kui mõni tehnika pakub rohkem huvi, kirjuta gameplan@liisitoom.com ja püüan sind suunata.