Liisi Toom

Liisi Toom on psühholoogiliste oskuste konsultant ja Mindful Sport Performance Enhancement instruktor. Ta keskendub individuaalalade sportlaste ja nende treenerite tippsoorituseks vajaliku vaimse soorituse plaani koostamisele ja nende toetamisele läbi kosultatsioonide ja töötubade.
Võta ühendust: gameplan@liisitoom.com või LinkedInis, et broneerida esmakohtumine koostöö sisu ja protsessi aruteluks (tasuta).

Liisi Toom, performance coach

Olen 10 aastat tegelenud tippjuhtide, ekspertide ja spetsialistide nõustamisega kommunikatsiooni ja juhtimisstrateegia küsimustes. Mida rohkematega töötasin ja mida sügavamale inimese sisse sain näha, seda rohkem nägin, et sooritus (töö areng, elustiil, treneingud) sai takistatud pigem vähesest eesmärgistamise oskusest, enesekindluse puudumisest, halbadest tööharjumustest (vähene puhkus!) ja paljudest muudest seikadest, mid anüüd tean, et saab paigutada tervikuna “psühholoogiliste oskuste” alla. Kui erinevad emotsionaalsed küsimused, teadlikkus endast ja oma soovidest said paika, muutus ka juhtimine, töö tegemine mõttekamaks ja tulemuslikumaks. Mis veel olulisem: inimesed olid õnnelikumad, tervemad ja tulid stressi ja väljakutsetega ise ja paremini toime. Nad muutusid südikamaks, vastupidavamaks. Just seetõttu otsustasin väljuda kommunikatsiooni ja persoonibrändi maailmast ja arendada end spordipsühholoogia valdkonnas, kus sooritus on kõige keskmes. Tänaseks rakendan oma teadmisi psühholoogia lektorina Kaitseväe Akadeemias, teen koostööd sportlastega ning koolitan-konsulteerin tippjuhte ja meeskondi.

Paralleelselt nende tööalaste avastustega alustasin ise aerutamisega. Mõne aastaga avastasin võimaluse ja soovi rajaaerutamises võistelda. Nii võistlemine, kui rajaaerutamise tehnika olid minu jaoks uued väljakutsed ja sain aru, et kui tahan seal kuhugi veel jõuda, eelkõige ise areneda, siis pean kasutama psühholoogilisi oskusi. See kogemus annab mulle hea sportlase vaatenurga psühholoogilistele oskuse.

Täna soovin toetada tippsooritajaid, eelkõige individuaalspordialade esindajaid, aga ka neid, kelle igapäevatöö on olla “eesliinil”, teha kiireid ja raskeid otsuseid, mis mõjutavad paljusid, mis aga kindlasti nõuavad inimeselt endalt palju psühholoogilist treeningut, et sellega edukalt toime tulla. Toetan sportlast tema vaimsete oskuste arendamist, mis on vajalikud nii spordis kui elus. Meie kohtumistel vaatame, miks sooritus ei tõuse, miks motivatsioon on kesine ja kuidas suurenenud nõuetega endale, oma kehale ja tulemustele edukalt toime tulla. Kõige selle juures nautida sporti, nautida iseennast ja tunda tähenduslikkust. Usun, et see ongi hea soorituse aluseks.

Mida pakun? Ärakuulamist, struktuuri ja selgust sinu mõtetes, arusaamist, kus on seosed ja oskusi ise teha muutusi ning olla sajaprotsendiliselt osaline selles, mis sinuga toimub. Kõike seda sinu sportliku soorituse ning sellega seonduva valguses.

Kui see sind kõnetab, siis uuri rohkem minu teenuseid ja alustame koostööd.
Kirjuta liisitoom@gmail.com

Minu kogemus lühidalt

  • Formaalne õpe: diplomeeritud coach (2021, Executive Coaching Diploma programm EBS-is, läbitud); 2019, psühholoogia BA, Tartu Ülikool (teadustöö: Saavutusemotsioonid mitme eesmärgi puhul); läbisin vastava taseme spordipsühholoogia kursused (Aave Hannus, spordipsühholoog, juhendamisel);
  • Spordipsühholoogiaalased täiendkoolitused:
    Mindful Sport Performance Enhancement instruktori kursus, 24. – 25. juuli 2020. Olen Eestis ainuke instruktor antud programmis.
    – Šoti Aerutamisföderatsiooni korraldatud coachingu töötoad treeneri filosoofia, õppijakeskse õpetamise, jt teemadel, kokku üle 12 ak, 2020
    Resilience in the times of change kursus, Pennislyvania Ülikooli, 2 kuud 2020)
  • Praktikasse olen pannud viimased kaks aastat individuaalalade sportlaste (Madara Palameika, Erika Kirpu), treenerite juhendamisel, militaarvaldkonnas (juhtimis)psühholoogia lektorina ja viimased 10 aastat juhtide ja ettevõtjate strateegilise konsultandina soorituses, juhtimises, karjääris ja turundusteemadel (200 individuaalset klienti+ettevõtted ja tiimid). Coachinud aastal 2020 mh Newton V programmi tippjuhte (17 juhti).
  • Oma kokkupuude spordiga: viimased viis aastat treenin rajaaerutamises, varasemalt shotokan karate tegija (roheline vöö), tennis ja matkamine.