Mida keerulisemad situatsiooni, suurem vastutus ja olulisem mõju igal valikul on, seda rohkem toetavat meeskonda vajab sportlane enda ümber. Nii nagu tippsportlase ümber koonduvad eri valdkonna eksperdid, peaks ka juhtidel, kriisimeeskondadel, tippekspertidel olema inimesed, kellele saab pöörduda nõuannete saamiseks, oma mõtete selgitamiseks ja värskema pilgu loomiseks.
See eeldab:
1. Tippsooritaja enda valmisolekut tunnistamaks, et edukaks edasiliikumiseks vajab ta peegeldajat ja nõuandjaid;
2. Keerulisemad otsused tähendavad keerulisemaid emotsioone ja väljakutseid vaimsele tugevusele. Seda saab maandada teadlikult psühholoogiliste oskustega ja vaimse vastupidavusega tegeledes. Seda enam, et tippsooritaja on ka eeskujuks vaimse fooni loomisel meeskonnas ja ühiskonnas;
3. Otsust, et “ma ei pea olema üksi, ma ei ole kunagi 100% valmis ja mul on alati midagi õppida”. Areng toimub siis, kui oled mugavustsoonist väljas ja see omakorda tähendab, et on midagi, mida sa veel ei tea või ei oska.
Suured väljakutsed viivad mugavustsoonist välja
Sa ei pea olema üksi keeruliste otsustega, suurte emotsioonidega ja sooviga luua midagi mõjusat. Sa saad seda teha vaimselt terveks jäädes ja luues positiivset õhkkonda enda ümber. Pildilt näed vaid osa inimestest, kes sportlast ümbritsevad. Kes on sinu jaoks praegu olulised inimesed? Kes on puudu? Millist tuge, oskust, teadmist vajad järgmiseks arengusammuks?
Küsi lisa gameplan@liisitoom.com, vaata, mida pakub psühholoogiliste oskuste konsultandi /performance coachi kaasamine.