Home » Vaimne treening spordis: Enesekontroll

Vaimne treening spordis: Enesekontroll

ENESEKONTROLL JA VAIMSE TUGEVUSE VÄLJAKUTSE

Kui suudame enda käitumist kontrollida, saavutame suurema tõenäosusega oma eesmärgid. Enesekontroll aitab meil kiirelt teha oma pes otsuseid, milline käitumine aitab meil saavutada seda, mida tahame konkreetses situatsioonis ja läbi üksiksituatsioonide ka pikas perspektiivis. Näiteks valib sportlane enne tähtsat võistlust sõpradega pidutsemise asemel trenni või puhkuse. Treeningul valitakse need tehnikad, koormused, mis aitavad arendada oskuseid, mida vaja, jne.
Enesekontroll on treenitav ja minu arust üks vahvaim treenimise võimalus on erinevate pühade toidulaua taga. Nii jagangi pühade-soovide asemel väljakutset! Kusjuures väljakutset plaanides arvesta, et eesmärk on arendada enda enesekontrolli võimet, mitte end piinata! Kui soovid teisi vaimset tugevust treenivaid tegevusi, mida väljakutsena kasutada, siis leiad neid “Vaimse tugevuse tööriistakast” postitusest.

 

Väljakutse enda enesekontrolli tõstmiseks:

  1. Mõtle, mis on sinu jaoks pühade-aegu kõige suurem komistuskivi? Kas sööd üle või lased hea maitsta konkreetsel mingil kindlal toiduainel (piparkoogid!).
  2. Mis on sellel aastal sinu jaoks hea saavutus? Piirduda igas jõululauas ühe taldrikutäiega (see kõige väiksem taldrik), valida kergemad toiduained, öelda ei koogile …
  3. PS: Soovitan vaadata enne jõululauda istumist suurepärast dokumentaali “The Game Changers“, mis räägib tippsportlaste toiduvalikust, mis toetab füüsilist vastupidavust, põletike vähenemist, kiiremat taastumist.
  4. Mida vajad, et enesekontrolli hoida? Võib-olla on vaja paremini mõista, mis on ülesöömise kasud-kahjud, hea enesetunde kujutluse loomine, kui suudad oma lubadust pidada ja toituda just nii palju, et on veel hea, võib-olla on selleks väike positiivne auhind🥳, kui oled eesmärgi (enesekontroll) täitnud?
  5. Pea meeles, et selleks, et midagi treenida, nii füüsises kui ajutreeningus, on oluline, et väljakutse oleks tõesti väljakutse🤯. Samuti peab see olema sulle kuidagi kasulik. Võimalik, et toit ei ole sinu jaoks väljakutseks, aga tahaksid hoopis tund aega varem üles ärgata või lisada mõnd uut tegevust oma harjumuste sekka. Selleks võib olla lugemisharjumus, lisatunnike sõbraga väljas jalutada õhtul, uue keele õppimine, arvete maksmine või muude pisi-kohustuste tegemine regulaarsemalt. Midagi, mida ei tunne, et oled motiveeritud kohe tegema, aga vaja oleks.

 

Jaga seda postitust, kommenteeri, mis sinu väljakutseks saab olema ja kaasa oma sõpru-pere-treeningkaaslasi väljakutsesse. Teistsuguseid vaimset tugevust treenivaid tegevusi leiad “Vaimse tugevuse tööriistakast” postitusest.

Kui vajad abi väljakutse seadistamisel, vaimse tugevuse tehnikate valimisel, siis võta ühendust gameplan@liisitoom.com.